محل تبلیغات شما
آگاه میکنم جوانان را به گذشته عده ای هستند وقتی از گذشته میگویند همه باور میکنند رژیم گدشته مردم وضعیت خوبی داشه اند ولی الان وضعیت مردم بد شده است ما تقریبا" خانواده متوسطی زندگی می کردیم از پوشیدن کفش پلاستیکی شلوارمحروم بودیم با شلوار زیر به مدرسه می رفتیم که به آ ن به پوش تو مان میگفتند یادم هست پدرم با هزار مصیبت لباس یا کفش می خرید همیشه دو نمره بالاتر را می گرفت می گفت بزرگتر می شوید سال دیگر هم بپوشید  باید مواظب مداد یا پاکن بودیم که گم نشود یک بار مدادم گم شد چقدر در مدرسه دنبالش گشتم تا پیدا کردم گریه می کردم من یادم نبست طی چند مدت ار طرف دولت بیایند برای روستا کاری بکنند زمستانهای سختی داشتیم هر پنج ساعت یک ماشین آن هم جیپ بود به روستا می آمد وچهار نفر را سوار یا پیاده می کرد تنها محصولی که  دولت می خرید توتون بود از اول بهار زحمت می کشیدیم تا اواخر زمستان یک پول نا چیزی به ما می داد دولت هیج محصولی را از ما نمی حرید اصلا انسانها از نظر آنها آدم نبودند اگر کسی شکایت به پاسگاه می برد رئیس پاسگاه هم شاکی  را هم متهم را به باد کتک

می گرفت دسترنج مردم را ارباب می برد گا ها" زمستانها را با بی پولی مردها می گذراندند غذای ما عمدتا " آش بود آن هم با سبزی های خشک شده گاهی گرسنه سر به بالین می گذاشتیم حتی قند کیلوی 2 ریال بود ولی همان دو ریال را پیدا نمی کردیم از بقالی های ایستگاه نسیه می خریدیم تا اگر در بهار کار می کردیم

پول آن را می دادیم در پاییز وزمستان نه سبزی تازه بود نه میوه تازه  معمولا" میوه در تابستان در بازار بود آن هم

میوه محلی-همیشه دستانمان در زمستان ترک بر می داشت یک ریال می دادیم وازلین می خریدیم وقتی به دستانمان می مالیدیم صبح از جای ترکها خون می آمد کشور به اجنبی ها فروخته شده بود وقتی خارجی به ارومیه می آمدند اصلا" مارا آدم حساب نمی کردند  در روستا چند تا متمول بود همه به آنها احترام میکردند چرا

پول داشتند آنها با استثمار همین مردم آدم شده بودند به اصطلاح خودشان - انقلاب شد روستا لوله کشی آب شد برق آمد بخاری نفتی آمد جاده روستا آسفالت شد اتوبوس واحد آمد خانه بهداشت آمد تلفن گاز آمد مردم بیدار شدند نانوایی آمد دیگر ن با بچه ای که در شکم داشتند کنار تنور نان نمی پختند ماشین شخصی آمد تلفن همراه اینترنت نهر های آب سیمانی شدطرح هادی آمدزندگی راحت شد دیگر هرکس شخصیت داشت وآن را انقلاب آورد

قدرش را بدانید مواظبش باشید نعمتی که خداوند آن را به شما ارزانی داده آگر ندانید این را از شما خواهد گرفت ولی اینطور هم نیست چون ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند مگر امت بمیرد علی تنها بماند

زمستا ن های دوران طاغوت

خاطرات من از الیاس آباد

نقبی به گذشته وحال

آمد ,هم ,روستا ,مردم ,یک ,نمی ,را به ,آن هم ,بود آن ,می برد ,تنها بماند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شفق